Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Рекордний «Крик»

Всі новинні агентства світу широко обговорюють рекордну продаж на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку картини норвезького експресіоніста Едварда Мунка «Крик» за 119 мільйонів 992 500 доларів.

На думку Тобіаса Мейєра, провідного торги, це абсолютний світовий рекорд на твори мистецтва. Досі найдорожчою картиною вважалася картина Пабло Пікассо «Оголена, зелене листя і бюст» (1932), яка в 2010 році була продана за 106 500 000 доларів.
Едвард Мунк, талановитий норвезький художник, графік, один з перших представників експресіонізму зробив істотний вплив на розвиток сучасного мистецтва. Всі його творчість пронизана відчуттями страждання, самотності, смерті, а й жагою до життя. Його мистецтво в Німеччині, з приходом до влади фашистів, було визнано «дегенеративним», роботи були вилучені і заборонені. Буквально дивом бізнесменові Олсену вдалося їх викупити і врятувати від знищення.
Одна з найвідоміших картин художника «Крик» стала воістину пророчою для XX століття з його спустошливими війнами, голокостом, екологічними катастрофами. Задум совій картини художник вигравірував на простій дерев'яній рамі, яку зробив сам саме для цього полотна: "Я йшов по дорозі з друзями. Сідало сонце. Небо стало криваво-червоним. Мене охопила туга. Я стояв смертельно втомлений на тлі темної синяви. Фіорд і місто повис у вогненних язиках полум'я. Я відстав від друзів. Тремтячи від страху, я почув крик природи ".
Ця картина зачаровує, вона приголомшливо близька, напевно, кожній людині, незалежно від глибини проникнення в стилістику експресіонізму. "Крик" звертається до колективного, несвідомого, - зазначив Девід Норман, співголова ради директорів Sotheby's. - Якої національності б ви не були, переконань або віку, ви хоча б одного разу напевно випробували таке ж екзистенційне почуття жаху, особливо, в століття насильства і саморуйнування, коли кожен бореться за виживання ".
Картина була виставлена ??норвезьким мільярдером, чий батько - Томас Олсен - був сусідом, другом і покровителем художника. Гроші, отримані від продажу цього полотна, сімейство Олсен має намір витратити на облаштування музею художника, арт-центру та готелю до 150-річного ювілею художника.

 

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar