Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

12 Знаків - 12 архетипів

Архетип Овна - Я сам
Це найперший Знак, який відкриває зодіакальний круг. І це дуже символічно. Овен дійсно хоче йти попереду всіх і вести усіх за собою.
Овен - це знак «Я сам». Якщо у вас була можливість спостерігати за маленькою дитиною - Овном, який ще занадто малий, щоб суспільство приборкати його ентузіазм, ви побачите справжнє прояв архетипу Овна - збудження, гордість, прагнення, найвища впевненість у собі, величезне бажання відкриттів і нетерпіння в пізнанні навколишнього його світу. Подібно Ікару в міфі, він готовий ігнорувати правила свого батька, прив'язати собі крила і злетіти так високо до Сонця, як тільки можна, не відчуваючи при цьому почуття небезпеки. Він не хоче, щоб його вчили літати. Він хоче літати. Овен жадає йти і діяти.
Для Овна найважливіше думка - його власне, найважливіший досвід - свій власний. Не боїться набивати шишки, не слухає застережень (так само чинив Ікар).
Овен дуже активний у зовнішньому житті, однак їй важко виражати свої почуття. Удома він часто розслабляється від ратних трудів, і віддає ініціативу в руки чоловіка.
Це чоловічий знак. Тому чоловіки тут - чоловіки, а жінки мають деякі чоловічі якості. Овен може бути дуже незалежним у відносинах, може навіть зверхньо дивитися на жінок через те, що вони, на його думку, слабкі, а слабкість він зневажає. Тому Овни рідко мають друзів-жінок (якщо ці жінки - не Овни).
Чоловіки - Овни грішать презирливим «жінка за кермом» і «це не твого розуму справа».
Жінка - Овен відповідає архетипу Афіни - Паллади. Пам'ятаєте, як вона народилася? Мало того, що з голови чоловіка, та ще й зі списом і щитом! Це жінка - стратег, яка може «будувати» і нецензурно виражатися.
Багато Овни можуть орудувати молотком, пилкою та іншими металевими інструментами.
Їм необхідно рух, тому спорт для них - природне заняття. Часто вони до старості в хорошій фізичній формі.
Овен чесний до грубості, відкритий, ідеалістичний.

Архетип Лева - Пошук буття і цілісності

У архетипі Льва є сталість - Сонце завжди з'явиться вдень, принісши з собою світло і тепло. На відміну від місячного, сонячний диск не змінюється, залишаючись незмінним.
Як Сонце займає почесне місце в нашому житті, так і кожен Лев прагне вперед у пошуках свого трону в зовнішньому світі - прагне бути в центрі уваги, залучати послідовників, викликати захоплення, сяяти.
Люди, що мають Сонце у Леві або виражений архетип Лева, випромінюють радість, яка притаманна льоту в самому розпалі. Згадайте відпочинок в великому готелі в розпал сезону на березі моря - і ви уловите атмосферу 5 будинку - радість, веселощі, гра, романтичні відносини, спорт. У цей час встановлюються і особливі відносини у дітей з батьками - всі займаються тим, чим хочуть і собі на втіху. Діти плескалися в море, мати лежить на пляжі, батько грає в ігри. Торжество індивідуалізму - це дух 5 будинку і Левового архетипу.
Цей тип батька сильно відрізняється від Рака. Лев любить своїх дітей як своє творіння, як продовження себе, але не опікується їх, а, навпаки, тягне по своїй орбіті.
Архетип Льва пов'язаний з любовним залицянням, але до сімейних відносин ще далеко.
Леви зазвичай випромінюють комфорт, впевненість в собі, володіють сильним магнетизмом і владністю.
Трапляється й так, що ми зустрічаємо сплячого Лева, втраченого, який не знайшов власної цінності. Йому належить знайти особисту значимість, цінність, любов свого серця. Якщо він це не робить сам, тоді його підштовхне життєвий криза - в коханні або творчості.
Завдання Лева - стати істинним правителем, а не демонстративним, оперетковим. Це виражається у внутрішній силі, у внутрішньому праві бути в центрі, бути королем. І тоді він демонструє істинно королівські якості - сміливість, щедрість до свого оточення, милість до занепалого ворогові, відданість своїм ідеалам.
Леви часто стикаються з тим, що вони позбавлені підтримки батька. І це, ймовірно, частина їх завдання - виростити свій власний авторитет, щоб стати справжніми правителями, а не тінями своїх батьків.
Зазвичай Льва можна зустріти в ролі лідера - зміцнюючим своє царство або завойовує його. Царством може бути комерційна територія, спадкування землі і влади, або місце на сцені.
Часто, подібно Овна, Лев вибирає пошук, борючись з гігантськими перешкодами, що заважають його успіху. Іноді це батько, іноді - інший авторитет. Головне випробування для Лева - його власні емоції. Зрада близьких друзів або членів сім'ї стає для нього важким ударом, адже сам він - постійний.
Отже, Лев - це той, хто стає індивідуальністю. Сонячний шлях включає активне усвідомлене участь або використання власної волі та розуміння. Це шлях того, хто не боїться йти своїм шляхом, робити помилки і брати на себе відповідальність за них. Льву важче інших побачити свою Тінь (адже сонце знаходиться прямо над головою), але і йому необхідно прийняти темні аспекти своєї особистості і побачити їх перевага.

Архетип Стрільця - Пошук мудрості

Цей архетип асоціюється з Духом, розширенням розуміння, прагненням до величі і здатність надихати, «запалювати» інших. Вершина цього архетипу - досягнення істини через мораль і справедливість. Натхнення здійснюється через такі професії 9 Будинки, як - письменницький і видавничий працю, викладання у вищій школі, борг священнослужителя та адвоката.
У Стрільці є відчуття веселощів, коли виникає почуття радості від власного зростання.
Стрілець прямолінійний до грубості, хоча ранить навмисно. Так виражається його правдивість і щирість. Він намагається тримати свої обіцянки, але йому це часто не вдається, тому що Стрілець зайнятий в занадто великій кількості проектів, жоден з яких не може довести до кінця.
Чудова властивість Стрільця - це вміння бачити перспективу, далеку мету. Тому він перебуває в опозиції і квадратурі до знаків, керованим Меркурієм - Діві і Близнюкам. Вони, зосереджуючись на деталях і боячись зробити фактичну помилку, часто не беруть цю перспективу і не можуть насолодитися натхненням процесу дії (а не тільки результатом дії). Однак справжньої мудрості Стрілець може досягти тільки в тому випадку, якщо навчиться в потрібний момент сконцентруватися на деталях (фактах).
Серед Стрільців трапляються і мудрі ХІРОН, і нетерплячі Геракли. Геракл вразив свого друга і вчителя отруєною стрілою, і безсмертний Хірон, який міг зцілити кого завгодно, не зміг вилікувати себе. Багато Стрільці можуть бути проникливими порадниками іншим. Однак коли справа стосується їх власної рани, яку завдав їм навколишній світ, вони намагаються уникати проблеми якомога довше. Але тільки недостатньо звинуватити когось у своїх стражданнях. Необхідно спуститися в загробний світ несвідомого, як це зробив Хірон. І все ж Стрільці, орієнтовані більше на зовнішній світ, відволікають себе від рани шляхом приємних занять-подорожей, семінарів, курсів, бесід, книг. Вони хочуть вважати, що здатні вилікувати себе самі. Якщо ж Стрільцю вдасться відокремити себе від своїх проекцій, він зможе йти по життю свідомо і самостійно, тримаючи в руках рук і стріли, щоб боротися зі Злом.
Стрілець шукає Істину в найвищому прояві - у чесності, щирості, цілісності і справедливих судженнях.
Ще один ключовий образ Стрільця - це Юпітер, управитель знака. Юпітер (Зевс) настільки грандіозний, що жодна планета не має піднесення в цьому знаку. І люди, що народилися під цим знаком володіють його достоїнствами - і недоліками. Будь Стрілець, як і Юпітер, прагне рухатися вперед до поставленої мети з натхненням і ентузіазмом. Деякі Стрільці висловлюють вищі прояви цього архетипу - великодушність, велич, благодіяння, оптимізм, товариськість, духовність, серйозність, мудрість, істину. Деякі - відбивають нижчий рівень архетипу: зарозумілість, гординю, недбалість, марнотратство, багатослівність, фанатичність, лінь, некритичність, схильність до показухи і авантюризму.
Стрілець має інстинктом на виявлення правди, за якою б красивою брехнею вона не ховалася. Володіючи сильним і емоційним (на відміну від ментальних Терезів) почуттям справедливості, він полум'яно бажає поміняти неправильне на правильне, за що здобуває репутацію порушника спокою. Він захищає слабких і жертв. Хоча й у благородній пошуку істини деякі з Стрільців можуть скотитися в сутяжництво.
Стрілець вважається самим волелюбним, несімейним знаком. Дальні простори ваблять його значно сильніше домашнього вогнища. Скинути напругу в спортивному залі йому значно важливіше, ніж почути, що потрібно полагодити старий холодильник.

Архетип Тельця - Пошук цінностей і значущості

Символи Тельця - бик, Венера і Будда.
Телець - інертний, чуттєвий, неквапливий, дуже природний. Він родючий, плідний і сексуальний. Він привабливий і володіє сильним фізичним магнетизмом. При цьому він не завойовує обранця, як це робить Овен, і лише привертає його.
Телець - жіночий знак, тому він віддає своєму «носію» чуттєвість, чутливість, м'якість, плавність. Телець, на відміну від Овна, не може виражати свою злість відкрито. Він схильний накопичувати агресію, намагаючись «дати зрозуміти» натяками, що незадоволений, або попросту мовчить. Коли чаша переповнюється, Телець впадає в сказ, і тоді оточуючі знаходяться в шоці: що сталося?
Багато Тельці стурбовані фінансової та емоційної безпекою. Є серед них і такі, які першу половину життя неусвідомлено жертвують власними творчими талантами заради справ і рутини інших людей, як би приносячи в жертву свого Тельця. У середині життя вони починають відчувати невиразне незадоволення і починають задавати собі питання: на що я пожертвував мій творчий потенціал? При цьому Телець володіє прихованими художніми здібностями, але сам у них рідко вірить. Для цього потрібна серйозна внутрішня робота.
Тельцю притаманні сталість і відданість. Він глибоко і емоційно прив'язаний до комфорту, надійності і красі. Якщо те, до чого він так прив'язаний, раптово руйнується, для нього це справжня катастрофа. Переноситься дуже болісно. А життя, як ніби спеціально, підкидає Тельцю всілякі потрясіння. Як ніби йому потрібно відокремити нарешті справжні цінності від уявних.
Телець, як було сказано, може впадати в залежність від комфорту. Він також може впадати в залежність від значущих людей. Тому ще одне ключове якість Тельця - Власність. Він вважає своїм усе, до чого прив'язаний - в т.ч. дружину, дітей. Є велика кількість Тельців, які прив'язані тільки до своєї сім'ї і своїм багатством, є також і ті, хто в пошуках істинних цінностей усвідомлено приносить в жертву свій комфорт і свої бажання, присвячуючи своє життя гуманітарних цілям.
Телець нагадує Будду, чи не так? Пам'ятаєте, як Будда став Буддою? Спочатку він був принцом Гаутами. Він був єдиним сином у свого батька і став би спадкоємцем цілого царства. Але матеріальних багатств йому було мало, він відправився в подорож за духовними багатствами, і знайшов їх у міркуванні, медитації та спогляданні, що теж властиво Тельцю.

Архетип Діви - Пошук значущого служіння

Управитель Діви - Гермес. Тут він - в земній стихії, тому він стає більш грунтовним, стійким і послідовним, ніж у Близнюках. Також він отримає від Діви терпіння і силу концентрації, перфекціонізм, допитливе увагу до техніки та процедурі, покора методології, працьовитість і смиренність. Діві важливо врівноважити потреби тіла і свідомості, тому що вона їх поділяє і в різні моменти часу нехтує одним на користь іншого. Приміром, якщо навчається, занурюється в навчання і забуває про вправи, а занурившись в яку-небудь дієту, забуває про потреби розуму.
Здоров'я, служіння і пошуки сенсу Діви архетипічно взаємопов'язані. Коли Діва відчуває, що її робота марна і безглузда, вона нічому більше не вчиться, вона починає хворіти. Неначе тіло говорить: необхідні зміни! Діви, які ототожнюють себе з розумом, неспокійні, і ніби не заземлені. Дівам, практикуючим йогу вдається включити тіло у розвиток свідомості і духу, і вони відчувають себе більш задоволеними.
Раціональна частина Діви не поспішає зустрітися зі своєю темною стороною - з тваринними інстинктами, які вимагають перетворення. Але, як ми знаємо, несвідома сторона несе в собі і ресурси. Магія Діви полягає в тому, що вона здатна зі звичайної глини зробити досконалий витвір мистецтва. Будь-яку саму звичайну роботу вона виконує з такою кваліфікованої точністю, що перетворює її в мистецтво. Але магія ховається в несвідомому - без інтеграції своєї темної сторони Діва залишається звичайним майстровим.
Також Діва не терпить розумового застою. Їй потрібні нові факти, нові навички, нові труднощі.
Діва дуже розбірлива. Вона не піде навмання, а буде ретельно вибирати лікаря, психолога, наставника. При цьому вона весь час сумнівається: а чи достатньо мій психолог хороший?
Діві важко покинути низькооплачувану роботу, якщо у неї є там переваги. Вона відчуває себе в безпеці, маючи структуровану роботу і воліє залишатися в тому ж самому офісі з тим же самим начальником, ніж шукати більш прибуткову або стимулюючу діяльність.
Для Діви цікаві дані, а люди можуть здаватися їм важкими. Цей архетип має тенденцію цінувати тишу і усамітнення в рамках рутини робочого дня, коли у нього є час зібратися з думками. Це зміцнює його почуття значимості та ефективності.
Діва, на відміну від Близнюка, воліє зосередитися на одному навику або техніці у фіксований момент часу, довівши його до досконалості. Діва отримує задоволення від маленьких відкриттів і удосконалень у своїй роботі. Це може бути новий підхід, нова процедура, які допоможуть їй у майбутньому в роботі.
Вона вкрай негативно реагує на аврали і зрушення термінів, а також збільшення навантаження. Меркурій відповідає і за нервову систему, так що в таких обставинах Діва впадає в стрес. Її Мутабельность диктує їй підлаштуватися, але у всього є межі. Тому добре б Діві спертися на своє почуття кордонів (кардинальними) або виростити його. Потрібно вміти говорити «ні, я це робити не буду».
Корисна діяльність важливіше для Діви, ніж прибуток. Тому серед дев багато соціальних працівників, службовців хоспісів і психологів. Вона консервативна. Часто виглядає молодше своїх років.
Діві дуже важливо бути задоволеною своєю роботою, тоді у неї з'являється інтерес до соціального життя.

Архетип Козерога - Пошук дхарми

Козерога можна розпізнати за висловом «Я повинен» і по переважній почуттю перебування під пресом, що «так мало часу». Архетип Козерога пов'язаний з безперервністю сімейного життя, включаючи спогади і традиції сім'ї, спадщину, обов'язки, особисті та колективні амбіції сім'ї. Суперництво - істотна частина цього архетипу, як і самоаналіз і старі спогади. При цьому амбіції Козерога реалізуються на матеріальному терені. Для нього це - важлива міра успіху. Він може вести підрахунок очок всіх членів сім'ї - хто чого досяг у матеріальному світі.
Ще один символ Козерога - черепаха, яка повільно рухається і володіє панциром. Козеріг неквапливий, і його переконання можуть ставати відсталими, жорсткими, якщо він не вміє спонтанно реагувати на мінливі обставини. У цьому випадку він стає депресивним, приземленим і нетерпимим старим. Якщо ж він зберігає свою спонтанність, у нього є всі шанси стати мудрим старцем. У цьому йому можуть допомогти власні діти і внуки, у яких він може багато чому навчитися.
Управитель Козерога - Сатурн, який представляється вимагають досягнень старим. Тому Козероги виглядають старше свого віку, вже в дитинстві вони серйозні і відповідальні. Виростаючи, він наполегливо працює, але в глибині душі вважає, що не заслуговує спадщини Сатурна, холодного батька, який судить його і обмежує.
Тим самим він схильний привертати до себе все більшу кількість перешкод, затримок, випробувань. Його песимізм зростає. У якомусь сенсі Юпітер і Сатурн протистоять один одному. Юпітер - щедрий, радісний і спонтанний. Сатурн - суворий, обмежує, що судить. Сатурн стурбований формою, Юпітер - змістом. Рання християнська релігія, здається, потрапила під вплив Сатурна, тяжіючи до догм і аскетизму. І в кожній карті положення Юпітера і Сатурна будуть показувати, чи налаштований чоловік на філософію радості чи боргу.
Жінки-Козероги можуть бачити свій борг у материнстві, віддавати себе цілком і тому критикувати тих жінок, які вирішуються виходити на роботу. Однак, як правило, їх вимогливість до себе значно вище потреб сім'ї. Така жінка в глибині душі відчуває свою нереалізованість, і страждає від цього.
Козеріг часто спочатку налаштований на те, що життя важке, і в ній багато обмежень, і власне життя начебто прагне відповісти його очікуванням. Життєрадісний Стрілець, який прочитав кілька питань перед іспитом може здати його краще, ніж Козеріг, що почав підготовку за три місяці. З іншого боку, ні один намір неможливо довести до кінця без помірної дисципліни (Сатурн). Тому козерогові так важливо знайти баланс між свободою і обмеженнями.
З міфології ми знаємо, що Сатурн - суворий батько Юпітера та інших богів, який заради збереження влади проковтнув своїх дітей. І дійсно, Козеріг архетипічно являє собою весь спектр влади - від авторитету до авторитаризму. Він честолюбний, хоче піднятися на вершину і не готовий ділитися своєю владою (авторитетом). Він - суворий батько, з яким не посмієшся, але на якого можна покластися. Він готовий на себе взяти відповідальність, а й суворо спитає про виконання тих завдань, які він «спустив» нижче по інстанції. І ви будете відчувати свій обов'язок перед ним, тому що він транслює власну невпевненість,
потребуючи схвалення свого батька.
Козеріг особливо сильно відчуває внутрішній конфлікт між обов'язком перед своєю самост і обов'язком перед Отцем (і / або колективом, суспільством).

Архетип Близнюків - Пошук різноманітності

Близнюки - це вираз повітряної енергії в мутабельності якості, яка являє собою спостереження, аналіз, раціональну класифікацію даних і об'єктивність. Отже, це найкраща діяльність у людей, у яких цей архетип сильно виражений. Близнюки пов'язані з образом бога думки Гермеса. Гермес знаходиться в постійному русі, виконуючи доручення Зевса та інших богів, він у курсі всіх подій. Він схожий на дитину, яка не хоче ставати дорослим (ще один образ - Пітер Пен). Він пустотливий, винахідливий (на ідеї), хоче уникнути нудної дійсності максимально довго. Він дивиться в майбутнє і не хоче зв'язувати себе зобов'язаннями в сьогоденні. Він має розвинену уяву, почуття гумору по відношенню до себе і живе інтелектуальне цікавість стосовно життя. Цей архетип гнучкий і пристосовується до змін легко.
Думка, свідомість, яке представлене Повітрям і архетипом Близнюків, зокрема, не має моралі, є двоїстим. Думка може вести нас як в позитивному, так і в негативному (Близнюки зі знаком мінус - це Мефістофель, нашіптує Фаусту). Представники цього архетипу можуть бути мислителями і банальними шахраями, шахраями, шахраями.
Головне достоїнство Близнюка - об'єктивність. У тому сенсі, що на його судження не впливають почуття (Вода) та ідеї (Вогонь) Він може мати дві думки (подвійність - у його природі), але вони обидва неупереджені.
Він щедрий на послуги, любить підтримувати чутки. Він передає інформацію і з'єднує людей. Тому Близнюки часто працюють посередниками - у торгівлі (продавці, адміністратори, секретарі), при перевезеннях (провідники, стюардеси, гіди), у навчанні (вчителі, викладачі курсів). Також його сфера - журналістика і реклама. Багато Близнюків - творчі майстри, здатні до художніх ремесел. Вони здатний починати відразу кілька проектів, управлятися кількома справами одночасно, але починають нервувати, коли потрібно закінчити роботу до певного терміну.
Вони прекрасно рознесе інформацію - роздасть ваші візитні картки, але і рознесе плітки про вас. При цьому він буде імпровізувати, придумуючи все нові деталі і подробиці.
Близнюки постійно збирають ідеї і зберігають дані у своєму банку пам'яті. Вони вміють відділятися від своїх думок, не рахуючи їх частиною себе. Навіть якщо вони стикаються зі своєю Тінню (несвідомим вмістом), то вона для них теж - просто факт, який не приносить їм душевного болю.
Вони відчувають себе наче «всередині живуть дві людини», і в цьому теж полягає їх двоїстість. Вони одночасно бачать подібності та відмінності, і інші протилежності речей. Часто потребують двійнику, якому будуть говорити, говорити про все, як би переконуючи самих себе. Сумнів і критичність також їхні характерні риси. Може бути неспокійним, метушливим, балакучим.

Архетип Терези - Пошуки душевного друга

Ваги - досить складний для розуміння знак, і цю складність добре ілюструє міф про народження управителька Терезів - Афродіти. Її батько, Уран, був скинутий в Океан, в несвідоме або чуттєве ще до її народження. Перед смертю він був оскоплений сином своїм Кроном, і Афродіта з'явилася саме з геніталій. Так вона з народження була пов'язана з задоволенням, чуттєвістю, і силою несвідомого. Але, народившись в Океані, Афродіта все ж вирішила жити на повітрі. Так символічно відображена її орієнтація на функцію мислення. Причому виражені Терези - найабстрактніші теоретики навіть у середовищі повітряних знаків, і серед них найбільше вчених. Вони радіють компанії інших мислителів і з Водночас цінують неконкурентну середу типу університетської, де люди намагаються співпрацювати і жити в гармонії.
Вони самі схильні до компромісу і намагаються приймати такі рішення, які не зачеплять нічиїх інтересів. Але не торкнутися хоч чиїх-небудь інтересів майже неможливо, тому Ваги довго зважують всі «за» і «проти» на своїх ментальних вагах.
На початку життя і приблизно до її середини Ваги впевнено роблять вибір на користь «ми», проте пізніше вони починають замислюватися: чи не втратили вони з увазі себе? Чи не є відносини, які вони вибудовують, залежними? Вони починають помічати те, що на ухвалення рішення їм потрібно більше часу, ніж іншим, і вони можуть помітити у себе недолік наполегливості і впевненості в собі.
Вони можуть несвідомо включати різні сторони своєї натури - в один момент вони чуттєві і теплі, а в іншій - холодні і відсторонені. Образ Весовской Венери - це образ моделі або кінозірки, яка очевидно досконала і сексуальна, але в той же час недоступна. Чоловіки з вираженим архетипом Терезів шукають цей ідеал. Іноді вони його знаходять, але розчаровуються, наблизившись до неї. Іноді таке розчарування стає головною життєвою драмою. Іноді чоловіки вихлюпують свій ідеал у мистецтві - в художній або поетичній формі. (Пігмаліон висловив свою мрію в статуї, і вона ожила).
Ваги потребують партнері, і, якщо партнера немає, життя їх відчувається ними як неповноцінна (незалежно від того, як вони ставляться до шлюбу і відносин). Вони прагнуть до рівноваги, і мати партнера для них - це значить для них знайти рівновагу. Виявивши у своєму партнері неідеальні риси, вони починають фізично страждати. Деякі з них продовжують зберігати відносини в силу миролюбства і небажання конфліктувати. Якщо вони заводять зв'язку на стороні, то і в коханця знаходять неідеальні якості та можуть знову звернути увагу на чоловіка.
Деякі Ваги можуть піти на розлучення, а деякі з них навіть одружуються повторно, оскільки так і не змогли знайти інший ідеал.
Ваги мають внутрішнім стандартом справедливості з дитинства і мають тенденцію вимірювати вчинки інших людей на своїх внутрішніх вагах. Це стає для них справжнім прокляттям, тому що вони реагують на ситуацію найменшої несправедливості там, де інші цього навіть не помічають. Проте співпраця для них ще важливіше і тому вони терплять несправедливість у відносинах - виконують ненависну роботу або слідують несправедливим рекомендаціям.
При цьому Ваги, що тяжіють до комфорту, які цінують своє право на відпочинок (управління Венери), не бажають брати на себе відповідальність - наприклад, відкрити свою справу або прийняти рішення. Вони вважають за краще шукати - ідеальних партнерів, ідеальний бізнес (якщо тільки немає вираженої кардинальності або напружених конфігурацій в карті).

Архетип Водолія - ??Пошук Святого Грааля

Водолій - знак стихії повітря і тому володіє ментальним підходом до життя і прийняттю рішень на початкових стадіях свого життєвого шляху.
Це складний для розуміння архетип управляється двома принципово різними планетами - Сатурном з його прихильністю традиціям і порядку і Ураном - з його наелектризованої потребою бути вільним, індивідуалістичності і йти своїм шляхом. У житті зустрічаються два різних типи Водолія - ??очевидно, у перших сильно «поставлений» в карті Сатурн, а у інших - Уран. «Сатурніанци» більш традиційні і консервативні, «Ураністи» - більш прогресивні і неспокійні, легко починають нудьгувати, радіють новим ідеям і не ідентифікуються зі своєю роботою до такої міри, що не можуть рухатися до чогось нового.
Уран «сприяє» відкриттю нових ідей, концепцій, друзів (у ранзі однодумців, а не на основі серцевих прихильностей). Сатурн «потребує» в старих коренях, друзях, власності, цінностях. Обидві планети пов'язані з наукою; обидві зацікавлені в роботі для колективу - але різними способами. Уран прагне рости тут і зараз, в той час як Сатурн прагне захищати традиції минулого. Деякі Водолії, відчуваючи ці внутрішні протиріччя, намагаються «примирити» ці різні потреби, а буває, що вони «жертвують» однією потребою на користь іншої.
Часто Водолії є противниками шлюбних уз, вважаючи їх обмежують. Тільки в зрілому віці вони можуть прийти до того, що шлюб, навпаки, може підтримувати їх свободу - у вигляді моральної та матеріальної підтримки партнера по шлюбу.
Згадаймо грецький міф про кастрацію Урана Кроносом (Сатурном). Кронос відрізав геніталії батька і викинув їх у море. З них згодом народилася Афродіта - найпрекрасніша з усіх богинь. У цій легенді архетипічно відображені внутрішні психологічні реалії Водолія - ??обмеження, що накладаються узами шлюбу, правилами, законом, традиціями (оскопленіе Сатурном) які він відчуває в своєму житті. Несподіване відкидання з боку близьких (друзів-однодумців, рідних, свого колективу) і наступний за цим акт творіння (якщо Водолій зможе «розглянути» під фрустирующий подію нову можливість). Такий був життєвий шлях К.Г.Юнга, який, будучи улюбленим учнем Фрейда, повстав проти обмежень концепції вчителя, пережив відкидання групи друзів-однодумців і створив аналітичну теорію, яка згодом отримала свій розвиток в гуманістичної психології. Юнг є «володарем» Урана на Асценденті.
І все ж часто Водолій краще «не чути поклик» Урана, продовжуючи спати або звертаючись до втеча, кидаючи сім'ю, майно, роботу. Однак саме в цей час потенційної можливості з'являється людина, яка може стати провідником до Святого Граалю. Він не обов'язково стає частиною життя Водолія. Він може зникнути раптово, тому що його завдання - донести ідею, повідомлення. Чи відбудеться прозріння - залежить від усвідомленості Водолія. «Прозріння» включає готовність йти на ризик, чого раніше людина ніколи не допускав, здатність концентруватися на власній винахідливості або оригінальності. Може змінитися поле діяльності або фокус уваги з зовнішнього світу на внутрішній. Якщо Водолій не відповідає на поклик, виклик Урана обертається для нього низкою катастроф з наступним розчаруванням від втрачених можливостей.

Архетип Рака - Пошук богині-матері

Значок Рака - це чоловіче і жіноче насіння. Архетип Рака - Космічна матка, в якій насіння творчих здібностей виростають в біологічних, художніх, інтуїтивних талантах. Рак пов'язаний з образом матері, матки. Управитель тут - Місяць, яка представляє почуття і емоції. Ймовірно, тут ми плекаємо образ ідеальної матері - живильної, співчуваючої, підтримуючої, що сприяє розвитку здібностей і талантів своєї дитини. І завдяки цьому глибинному образу ми порівнюємо її з реальною матір'ю, яка нас виростила, і відчуваємо задоволення (але і нескінченну непоправну втрату у разі її смерті) або розчарування, якщо реальна мати не живить, не підтримує, що не співчуває.
Найчастіше у людини, що має виражений архетип Рака, створюється позитивний образ матері, чий теплий будинок краще за всіх, і в який його вабить так, як Сирени манили Одіссея. У деяких Раків, навпаки, складається образ матері як пожирає Горгони Медузи. У будь-якому випадку образ матері - один з його ключових образів.
Для батьків-Раків емоції і почуття сильніше логіки. Вони готові нескінченно опікати свою дитину, піклуватися про нього, але вони й очікують повернення вкладеної енергії у вигляді прихильності, очікування подяки, залучення в життя своїх дітей і можливості впливати на це життя. Те ж саме вірно і для відносин у шлюбі. Жінка-Рак шукає надійного, консервативного батька своїм дітям, Чоловік - зразкову матір своєму потомству. Дітей вони зазвичай хочуть багато.
Раки пишаються своїм будинком, їм подобаються старовинні речі (тому Раки часто працюють з антикваріатом, у сфері нерухомості і люблять історію). Їхнє бажання опікати може бути поширене на чужих дітей (вихователі, психологи) і навіть на клієнтів, якщо вони працюють в бізнесі. В офісі у них затишно як вдома, клієнти та персонал оточені турботою і увагою. Однак Рак ощадливий, і не готовий підвищувати зарплати своїм співробітникам, тому що щиро вважає, що його дбайливе ставлення - це найцінніше.
Раки часто в середині життя усвідомлюють, що витратили весь свій творчий потенціал на виховання дітей, і виявляються розчарованими, тому що упустили власні таланти. Розчарування осягає також і дітей, тому що вони відчувають тиск очікувань з боку батьків. Діти хочуть чинити по-своєму, а батьки хочуть «як краще».
Інші Раки, які знайшли в собі сили розвиватися паралельно з родиною, дійсно відкривають у собі множинні таланти: тонкий смак, багата уява, прекрасне сприйняття кольору, звуку, хороший слух, пластику, чіпка пам'ять. Можуть досягти успіху в будь-якому художньому напрямку.
Негатив. Надмірна вразливість може зробити їх замкнутими, скритними, навіть отруйними. М.б. невмотивована зміна настроїв. Чоловіки можуть пригнічувати свої «немужские» якості - вразливість, вразливість, і від цього ставати бездушними і зневажають тих, хто дозволяє собі ці почуття висловлювати. Можуть чіплятися за своїх дітей, не відпускаючи їх жити своїм життям.

Архетип Скорпіона - Пошук перетворення

Перехід від осені до зими символічно означає узвіз в загробний світ Аїда (Плутона).
Психологічно Скорпіон являє собою киплячі всередині пристрасті - це клубок з інстинктивних бажань, емоційних уподобань і нав'язливих бажань. Ця буря пристрастей проявляється в сильних емоціях, які людина намагається приховувати. Ці емоції - ревнощі, жадоба влади і контролю, мстивість, підозрілість, ворожість, лють і душевний біль. Ці емоції виникають через те що Скорпіон пристрасно мріє володіти тим, кого любить, до кого і чого прив'язаний. Якщо його найсильніші бажання не реалізуються, це народжує найсильніший протест. Досить часто протест стає жорсткою маніпуляцією.
Помічено, що в житті Скорпіон часто стикається зі зрадою. Можливо, це відповідь людей (ідей) на його бажання належати йому неподільно. Скорпіону важливі тісні і глибокі відносини з близькими людьми.
Скорпіону важливо відчувати себе сильною людиною, він не може дозволити собі проявляти свої емоції відкрито, тому що це, з його точки зору, слабкість. Найстрашніше, ніж показати свою слабкість для нього нічого немає, тому що в глибині душі він відчуває себе вразливим. Покажи він свою слабкість, хто-небудь цим скористається. Тому цей клубок найсильніших неусвідомлених пристрастей утримується в глибинах психіки, Скорпіон витрачає на це багато енергії, але утримати їх все одно не вдається, вони прориваються назовні з такою інтенсивністю, що можуть лякати оточуючих Скорпіона людей. Він і сам боїться своїх пристрастей, не знаючи, куди вони його приведуть.
Нав'язливі ідеї Скорпіона - це нездійсненні бажання, в які він вкладає багато душевної енергії. Будь-яку ситуацію Скорпіон здатний довести до абсурду, коли оточуючі починають бачити його неадекватність. Однак самому Скорпіону в цей момент дуже важко - він в черговий раз зіткнувся зі своїми власними несвідомими імпульсами, які не відпускають його.
Насправді енергія Скорпіона може стати перетворювальної, коли він йде по шляху осознавания своєї Тіні. Це неймовірно важкий і болісний для нього процес, але і єдиний, через який він не тільки отримує звільнення, але і знаходить справжню мудрість, розуміння найтонших законів життя. Саме тому з таких людей потім виходять прекрасні психологи і цілителі.
Але перш Скорпіону потрібно вичистити свої авгієві стайні від залишків прихильностей до інших людей, а також ідеям і принципам або роботі.
Якщо ідея індусів про реінкарнацію вірна, то Скорпіони, самі вибирають свій шлях - дуже сміливі душі. У них дуже важка внутрішня і зовнішня життя, пов'язана з нескінченною боротьбою із самим собою або оточуючими людьми.
Цей знак знаходиться в прямому контакті з несвідомим, і цим пояснюється його величезна психічна енергія, пророчі видіння і сни, а також найсильніша інтуїція.
Коли ви зустрінете неймовірно складно влаштованого Скорпіона, знайте, що в його душі кипить битва з нижчими пристрастями і страхом. Однак результат цієї битви нікому невідомий - чи стане ця людина мудрецем і цілителем або жорстоким маніпулятором, обманщиком і провокатором.
Скорпіони володіють сильним магнетизмом, в тому числі сексуальним. Вони - дуже глибокі люди, і відмінно бачать - свідомо чи ні - суть речей. Їм краще видно реальну розстановка речей, ніж те, що люди намагаються зобразити за допомогою персон. Тому їх часто цікавить психологія. Коли вони починають розбиратися зі своїми почуттями, це приносить їм справжнє звільнення.

Архетип Риби - Пошук замку світу

Архетип Риб пов'язаний з образом Діоніса. Діоніс був народжений від смертної матері Семели і царя богів Зевса. У дитинстві йому довелося ховатися від гніву законної дружини Зевса, Гери. Няньки наряджали його дівчинкою, щоб обдурити її. Гера ж вселила його матері, що Зевс недостатньо шанобливо ставиться до неї, тому що не є перед нею в справжньому вигляді. Семела, в той момент вагітна Діонісом, зажадала, щоб Зевс з'явився перед нею, сяючи своєю величчю. Зевс поступився - Семела ж, не винісши божественного вогню, згоріла. Дитину врятував Зевс - він вшили його до себе в стегно, і пізніше відбулося друге його народження.
У цій легенді архітіпіческій виражений образ Риб - страждання, жертовність, сильна потреба в злитті з іншими людьми, висока чутливість і навіть деяка жіночність (Риби - жіночий знак).
Риби дійсно відчувають свій зв'язок з усім мешканцям землі - з людьми, тваринами, деревами. Образ страждальця викликає у них сильні почуття - в дитинстві вони тягнуть в будинок бездомних кішок, а, будучи дорослими, співчувають бездомним, сиротам та іншим живим істотам, які опинилися на узбіччі життя. Ними легко маніпулювати, давлячи на жалість, ніж багато хто користується. У зіткненні з чужими почуттями Риби так швидко і легко занурюються в них, що перестають розрізняти - чиї почуття ними опановують в даний момент - свої чи чужі.
Риби можуть перебувати в прямому контакті з чужим стражданням, але, не в силах об'єктивно абстрагуватися, вони вимотують себе. Тому у них існує ще одна важлива несвідома потреба - у відпочинку, спокої, самоті. Риба «попливе» в той момент, коли вона переповнена або не хоче мати справи з прозою життя - порядком, дисципліною, обмеженнями.
Рибі дуже складно винести обмеження - адже ще один образ, з яким вона пов'язана - це океан - безмежний і безмежний. З цієї ж причини їй складно провести межі між людьми - їй важко відмовити (адже це принесе біль іншій людині) і також важко прийняти відмову (стає боляче їй самій)
Риби мають прямий доступ в несвідоме, де вони черпають образи, почуття, фантазії, музику. Це один з найбільш творчих архетипів
- Причому творчість Риби емоційно насичено.
Нептун, управитель архетипу Риб, пов'язаний з образом жертви. Виражений архетип Риб в гороскопі натякає на те, що людина налаштована на жертовність - приносити себе в жертву родині, наприклад. Несвідомо жертва очікує в нагороду порятунку. Іноді світ підіграє їй, іноді - ні. Чоловік може взяти на себе турботу про Рибі, чи підсвідомо вона буде чекати цього від своєї дитини, перешкоджаючи його відділенню через формування у нього почуття провини. І тоді модель Жертва-Рятувальник може «перейти» у спадок наступному поколінню.
Як будь-якому водному знаку, Рибі необхідно усвідомити свої підсвідомі мотиви, і тоді вона зможе, відмовившись від своєї жертовної позиції, внести в життя свою творчість і усвідомлене співчуття.

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar