Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Робота над помилками

Пам'ятаєте, в школі ми робили «роботу над помилками»? Як Ви думаєте, навіщо? Для чого потрібно було заново переписувати диктанти, виправляти допущені помилки? Відповідь очевидна, правда?

Щоб у майбутньому їх не здійснювати, щоб, повторюючи пройдене і виправляючи неправильне, запам'ятати, як потрібно діяти, що потрібно робити. Чому ж ми забуваємо про це в життя?

Чому воліємо страчувати і карати себе та інших замість того, щоб зробити висновки, знайти помилки, виправити їх і піти далі? Чому терзає себе почуттям провини за скоєні в минулому вчинки?

НАВІЩО мучимо себе, знову і знову прокручуючи в голові картини минулого, якщо крім страждань нам це нічого більше не приносить?

Відповідь проста - нас цьому навчили.

Нас навчили таврувати ганьбою злочинців. Нас навчили критикувати себе нещадно за найменшу помилку. Нас карали в дитинстві за помилки, проступки, з приводу і без приводу - карали словом, справою, рукоприкладством, бойкотом і т.д.

І ми добре засвоїли - «якщо я роблю помилку, я повинен себе покарати». І вже ми самі продовжуємо терзати себе, якщо не отримуємо потрібного результату.

Вже ми самі критикуємо себе, відчуваємо почуття провини, придумуємо собі різні покарання, впадаємо в депресію і т.д. І при цьому відчайдушно хочемо знайти вихід.

Але не шукаємо.

Тому що цього нас не навчили. Що ж робити, якщо Ви зробили помилку? Як знайти вихід із ситуації, якщо все пішло зовсім не так, як хотілося, а багато-багато гірше?

Давайте розберемо це на прикладі листи від Марини:

«Ви писали в одній із розсилок, що жінка повинна любити і зберігати сім'ю. А як бути, якщо чоловік у відповідь не старається, а пожинає плоди?

У мене був цивільний чоловік, разом були 5 років. Довгий час він не заробляв гроші, він ніби й старався, а працював то там, то тут, але заробити не міг. Забезпечувала сім'ю я.

У мене виходу іншого не було. Наприклад, нам терміново потрібно було знайти житло в оренду, не було де жити, і грошей не було, а він взяв і поїхав працювати на місяць в область, причому за копійки, яких не вистачило б на наймання квартири. Тобто залишив мене одну вирішувати цю проблему. Як мені треба було його підштовхнути, щоб він взяв відповідальність на себе? Жити на вулиці? Мені довелося самій все зробити.

Я підтримувала його, думала: у нас сім'я, у всіх бувають злети і падіння, хвалила, намагалася підняти самооцінку, завжди говорила, що він молодець, все може і т.п. Він у відповідь мене обожнював, давав мені багато уваги і любові. Але все одно не заробляв, хоча вдома не сидів, завжди щось робив, але то за копійки, то взагалі безкоштовно. Скоро я стала почувати себе мамою, яка вирішить всі проблеми. Мені це не подобалося, але я не знала, як зробити по-іншому, людина ж старається, вдома не сидить. Так минуло два роки. Я завагітніла. Ближче до пологів у мене була просто паніка, мені було страшно. Як ми будемо жити? Ні житла, що не стане грошей. Тільки все налагодилося у мене, а тепер невідомість. Я дуже переживала, багато плакала. З ним не ділилася, щоб він не відчував себе винним. Отже, при сварках він мені завжди говорив, що я злюся, що він не заробляє, хоча причиною сварки були інші підстави, і я їх йому пояснювала.

Народилася дитина, через якийсь час він знайшов роботу нормальну. Я заспокоїлася. Була щаслива, що у мене є коханий чоловік і дитина. Але він майже перестав приділяти мені увагу. Прийшов-поїв-телевізор. Ніби все добре, але нецікаво йому просто поговорити зі мною, про дитину не цікаво. Я і ласкою-у відповідь Мариночка я втомився, і скандалом-у відповідь мовчання, і переставала обслуговувати: хочеш щось? піди зроби сам - у відповідь злість. І так завжди! Прийшов-поїв-телевізор. Дитині скаже тільки: привіт, ляля!, Поцілує, і все! Більше не підходить. Вважав, що всім має займатися я. Я просила його, прямо говорили про те, що мені потрібно, але чомусь він не міг мене почути тоді.

Мені було важко. Я повинна була любити і чоловіка і сина, цілими днями жила їх бажаннями. А мені не вистачало уваги і турботи до себе.

Я завела коханця. Він давав мені дуже багато уваги, любові, турботи, цікавився моєю дитиною. Скоро я вже не могла від нього відмовитися, хоча розуміла, що роблю неправильно. З чоловіком стосунки охладевали, мені стало все одно, я підтримувала видимість. Ми почали лаятися, я не поступалася, він став піднімати
на мене руку. Я не хотіла йти, думала це мій обов'язок зберегти сім'ю, але я вже стала його боятися, він озвірів. І я пішла.

У мене було гостре почуття провини перед ним. Він важко переживав, переслідував мене півроку, потім поїхав. Я відчувала, що зіпсувала йому життя, що у нього була сім'я, а тепер її немає. Я досі відчуваю себе винною. Але я не знаю, як я могла вчинити по-іншому. Виходить, я не змогла терпіти, а треба було терпіти і чекати коли ситуація зміниться? »

Дорогая Марина, викликає повагу Ваше бажання розібратися, знайти свої помилки. Жінці, яка пройшла через розлучення, дуже важко знову повірити в себе, в те, що вона ще може бути щаслива, що її птах щастя не залишила її на березі моря на самоті, і мимоволі, якщо все складається не так, як хочеться, така жінка буде повертатися в минуле, шкодуючи про те, що там щось зробила неправильно.

І дуже важливо для початку підтримати себе, подбати про себе, повернути собі віру в те, що Ви здатної і гідної сімейного щастя, що у Вас ще все попереду.

Для цього доведеться чимало попрацювати над собою, і це дуже цікаво і захоплююче, хоча спочатку й нелегко, і обов'язково принесе свої дивіденди в майбутньому.

Що я можу Вам порекомендувати?

Перше. Звільнитися від тягаря ВИНИ.

Звинувачувати себе в тому, що сталося, знову і знову терзати себе спогадами про те, як це було - це найгірше, що можна придумати, щоб покарати себе.

Поспостерігайте за собою - що несуть Вам ці роздуми?

Чи допомагають вони Вам щось виправити?

Чи роблять Вас щасливою?

Чи дають можливість зробити якісь висновки?

Те, що Ви робите з собою за допомогою звинувачень, допомагає Вам відчути впевненість у собі, у тому, що Ваше щастя попереду?

Будьте більш прихильні до себе, станьте Богом для себе, адже він уміє прощати нам не тільки помилки, а й тяжкі гріхи.

Ваш розлучення в минулому.

І якщо Ви не змогли зберегти сім'ю, то тільки з однієї причини - ВИ НЕ ЗНАЛИ, ЩО РОБИТИ. І не було нікого поруч, хто міг би протягнути Вам руку допомоги. І Вам було дуже важко, Ви зайшли в глухий кут, і єдиний вихід для Вас в минулому було залишити свого чоловіка. Саме це Ви і зробили.

Навіщо ж стратити себе далі?

З приводу Вашого чоловіка - Ви берете на себе занадто багато, вважаючи, що зіпсували йому життя. Ви ж не матуся, яка відмовилася від сина і тим самим прирекла його на погибель? Хоча, можливо, саме цю роль Ви стали грати поруч з ним.

Хіба Ваш чоловік не мав шансу змінитися і стати надійною опорою для Вас?

Хіба він вибрав цей шлях?

Зніміть з себе цей тягар - Ви не винні в тому, що іншому погано. Ви зробили свій вибір, кращий для Вас на той момент, і якщо Ваш вибір доставив біль іншій людині, то це привід йому задуматися про те - чому його кинули?

Дайте собі шанс на майбутнє.

Пробачте собі своє минуле неідеальність.

Це дуже важливо! Поки Ви очистіть своє минуле, поки не відпустите на волю те, що відбулося, у Вас просто не буде сил для руху вперед. Перш ніж будувати новий будинок, потрібно прибрати руїни старого і навести порядок на будівельному майданчику.

Друге. ПРОВЕСТИ РОБОТУ НАД ПОМИЛКАМИ.

Наступний крок, який просто необхідно зробити, якщо Ви хочете в майбутньому створити сім'ю за новим сценарієм, - знайти і проаналізувати СВОЇ ПОМИЛКИ.

Життя дуже мудра, і дає нам одні й ті ж уроки до тих пір, поки ми не побачимо, яку саме помилку ми здійснюємо і не виправимо її. Тому дуже важливо аналізувати і виправляти свої помилки, роблячи висновки і виправляючи подумки свою поведінку. Щоб не наступити на ті ж граблі в майбутньому.

Цей крок потрібно робити тільки якщо Ви закінчили з першим кроком і дали собі минулого шанс бути неідеальної. Тоді Ви спокійно зможете розібратися і побачити свої проколи.

На цьому шляху у Вас буде спокуса звинуватити у всьому чоловіка. Не піддавайтеся на цю пастку. Безумовно, він здійснив свої помилки у відносинах з Вами, але Ви ж не можете їх виправити, правда? А зациклившись на ньому, перестанете займатися собою. А це означає, що у Вашому житті нічого не зміниться.

Задайте собі питання:

Що я зробила не так?

Як би я надійшла сьогодні в тій чи іншій ситуації?

Які помилки я зробила і як я можу їх виправити?

Ця робота може зайняти у Вас досить багато часу, і вона дуже благотворно позначиться на Вашому самовідчутті - Ви відчуєте впевненість в собі, в тому, що Ви готові до нового життя, готові до нових уроків і хочете отримати новий досвід сімейного життя.

Третє. РОЗВИВАТИ СВОЮ
ЖІНОЧНІСТЬ.

Проблем з чоловіками немає у жінок, які розвинули в собі жіночі якості, які вміють любити і дарувати свою любов не на шкоду собі, які знають, що таке інтуїція не з книжок, а на власному досвіді, які вміють відчувати і виражати свої бажання, які вміють і люблять спілкуватися з людьми і здатні розбиратися в людях.

Вчіться любити себе.

Розвивайте свої жіночі якості.

Даруйте людям своє світло, і на нього обов'язково прилетить той, хто Вам потрібен.

Це саме потрібне, що Ви можете подарувати собі.

Ви народилися жінкою, але Вам належить ще нею стати.

Прекрасної, люблячої, що відає і Щасливої!

Удачи Вам на цьому шляху!

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar