Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Back Технологія Новини технологій Зелені технологіі Листоподібні фільтри води і сміття на ринку в Марокко

Листоподібні фільтри води і сміття на ринку в Марокко

Незважаючи на те, що базар чи ринок є невід'ємною частиною марокканської культури, вони часто переповнені народом і забруднені, так як щільність населення зростає по всій північноафриканській країні.

Компанія ТомДевід Архітектен (TomDavid Architecten), компанія з Нідерландів, заснована Томом ван Оджіком (Tom van Odijk) і Девідом Баарс (David Baars), представила свій проект в рамках міжнародного конкурсу дизайну. Цей проект продуманий до дрібниць і являє собою екологічно збалансовану ринкову площу, яка буде збирати і використовувати дощову воду і непомітно направляти сміття в підземні баки. Ринкова площа з її сонцезахисними навісами у вигляді листя і підземним сервісним рівнем, з оригінальним дизайном, який забезпечує інтенсивну вентиляцію і високий людинопотік, відмінно вписується в етнічний вигляд міста.

Пропозиція, що перемогло на міжнародному архітектурному конкурсі ([AC-CA] Architectural Competition Conours d'Architecture) - екологічна ринкова площа Касабланки в свою конструкцію включає залізобетонні листоподібні навіси, встановлені внахлест, легкі, тонкі і разом з цим дуже міцні. Внутрішня сторона листя футерована плитками з мерехтливого золота, які акцентують увагу на красі місцевої культури.

Вода, що стікає з навісів, збирається і зберігається в підземних контейнерах, які доставляють необхідну кількість води для водопроводу ринковій площі або для прибирання тротуарів.

Як кажуть самі архітектори: «Ми об'єднали місцеву самобутню форму житла і температурний контроль, врахували місце розташування споруд і застосували інноваційні матеріали, які не потребують частого обслуговування і ремонту. Таким чином, ми створили ефективну і прагматичну модель ринку нового покоління, яка послужить поштовхом для поліпшень.

Форма купола навісів природна і природна, забезпечує тінь і укриття як листя дерев. Листоподібні навіси, розташовані внахлест забезпечують стік дощової води каскадом і дозволяють повітрю вільно циркулювати. Бетонна конструкція зігнутої форми є одночасно даниною сучасній архітектурі Касабланки і схваленням краси жіночих форм як посвята культурі домінування чоловічої половини на вулицях ».

Оригінальність цього проекту включає в себе ще і новаторський підхід до прибирання сміття, який стає все більшою проблемою не тільки в Марокко, де забруднюються водні шляхи, але й по всій країні.

Лотки між колонами направляють сміття прямо в приховані сміттєві баки, які також зберігаються під землею.

«У даному проектній пропозиції наш внесок в екологічну безпеку складається з двох частин. По-перше, за допомогою простих технологій: використання та повторного використання дощової води для туалетів, прибирання ринкової площі та застосування випарів за допомогою сонячного тепла і вітру для постійного свіжого повітря під дахом.

По-друге, щоб бути впевненим у тому, що екологічна раціональність буде постійною, повинні бути усунені будь-які можливі негативні впливи на навколишнє середовище. При впровадженні системи обробки води і сміття, використовуючи невибагливі матеріали, концепт буде працювати дуже довго і з високою надійністю ».

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar