Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Back Технологія Новини технологій Наука Чому китайці так прагнуть на Місяць?

Чому китайці так прагнуть на Місяць?

Місяць може стати прекрасним джерелом рідкісних мінералів та енергії для всього людства , заявив провідний китайський вчений в інтерв'ю Бі -бі -сі. За словами професора Оуяна Цзиюань , керівника китайської програми вивчення Місяця , запаси ізотопу гелію- 3 , відкриті на Місяці , а також достаток сонячної енергії стануть " неоціненним скарбом " для всього людства.

Його перше інтерв'ю іноземним журналістам дає рідкісну можливість проникнути за завісу секретності , навколишнє китайську програму космічних досліджень.

У найближчі дні відбудеться перша спроба висадити китайський місяцехід на поверхню супутника Землі , і ця бесіда з кореспондентом Бі -бі -сі приурочена до неї.

Старт намічений на неділю , 1 грудня.

Китайський зонд стане першим апаратом із Землі , який здійснить м'яку посадку на Місяці після радянського апарату " Луна- 24 " , що доставив в серпні 1976 проби місячного грунту на Землю.

Він першим виявив на Місяці ознаки води.

Американська програма пілотованих польотів на Місяць завершилася в 1972 році і більше не поновлювалися .

Професор Оуян Цзиюань виступає в ролі консультанта в рамках даного проекту , і його висловлювання дають уявлення про масштаби китайських планів .

За його словами , китайський місяцехід здійснить посадку в стародавньому кратері " затока Райдуги" , діаметр якого досягає 400 км . Його поверхня відносно плоска , на ній немає каменів.

Професор пояснив , що китайські плани з дослідження Місяця переслідують три мети.

"По-перше , це розвиток наших технічних можливостей . Дослідження вимагають самої різної техніки , у тому числі нових засобів зв'язку , комп'ютерів , нових матеріалів".

"По-друге , наукові цілі - адже ми хочемо представляти походження та історію розвитку нашого супутника , щоб краще розуміти етапи розвитку нашої планети.

" І , нарешті , Китай потребує створення групи власних фахівців , які займуться дослідженням Місяця і Сонячної системи в цілому".

Запускається апарат належить до серії китайських зондів " Чан'е ", два з яких були супутниками зондування , виведеними на навколомісячному орбіти. " Чан'е- 3 " стане першим посадковим апаратом , за яким підуть два інших , завданням яких стане доставка зразків місячного грунту на Землю.

За словами професора Оуяна Цзиюань , після цього почнуться пілотовані польоти з посадками на Місяці.

Вчений вважає , що існує безліч причин , за якими людство потребує Місяці і в її унікальних ресурсах.

В умовах майже повного вакууму сонячні електростанції , побудовані на її поверхні , будуть досить ефективними , а вироблювана поясом таких електрогенераторів енергія може постачати весь світ.

На Місяці також відкриті величезні запаси ізотопу гелій- 3 , який може використовуватися як паливо в майбутніх термоядерних реакторах ; як вважає Оуян Цзиюань , це джерело енергії може забезпечити потреби людства на майбутні 10 тисяч років.

Вчений вказує також на поєднання вкрай розрядженою атмосфери з різкими перепадами температур на поверхні Місяця , що створює унікальні можливості для промислового виробництва , що не існують на Землі.

Він також підкреслює наявність на Місяці рідкісних металів і мінералів.

" На Місяці є необмежені запаси рідкоземельних елементів , титану та урану , яких не так багато на Землі , хоча поки їх видобуток не планується , тому що обійдеться це занадто дорого" , - говорить він.

" Місяць пропонує нам чудові можливості , і ми сподіваємося , що зможемо повністю скористатися ними для забезпечення сталого розвитку людства і нашого суспільства".

В устах представника країни , яка порівняно недавно вступила на шлях модернізації , ці погляди можуть здатися порожнім фантазерству .

Однак Китай наполегливо і терпляче створює компоненти суперсучасної програми космічних досліджень , вкладаючи в них колосальні кошти . Для цього він створив свої ракети-носії і здійснює програму пілотованих запусків.

Китайські представники підкреслюють своє прагнення до співпраці з іншими країнами в галузі освоєння космосу. При цьому програма досліджень Місяця є предметом національної гордості і символом могутності держави .

Оуян Цзиюань досить відверто говорив про це ще в 2006 році : "Місячні дослідження є відображенням величі і ваги держави , - заявив він в бесіді з кореспондентом газети" Женьмінь жибао " . - Вони мають велике значення для підвищення престижу країни і зміцнення народної єдності " .

Провідний британський фахівець в галузі космічних досліджень професор Річард Холдауей з лабораторії RAL Space , що фінансується державою , має великий досвід співпраці з китайськими вченими.

Він вважає , що Китай зможе висадити своїх космонавтів на Місяці вже до 2025 року .

" Китай почав з малого , але тепер він швидко наздоганяє інші країни. Китайці хочуть мати систему супутникового спостереження , вони хочуть брати участь в дослідженнях клімату , і у них є велика програма дослідження Місяця та використання її мінеральних ресурсів , а також вивчення її можливостей в якості бази для подальших польотів в межах Сонячної системи " , - говорить він.

Я питаю його , наскільки реальною є ідея створення на Місяці китайської бази , яка займатиметься видобутком корисних копалин.

" З технічної точки зору це цілком реально , з фінансової точки зору - більш ніж реально , так як у китайців немає недоліку в засобах , і тому я вважаю , що протягом найближчих десяти років вони цілком можуть здійснити цю ідею" , - каже британський експерт .

У разі успішного запуску китайський апарат " Чан'е -3" з місяцеходом на борту протягом шести днів досягне Місяця і спробує здійснити непростий маневр посадки на поверхню цього небесного тіла.

Але вже зараз ясно , що успіх цієї спроби прокладе шлях до того дня , коли на Місяць ступить нога тайконавта .

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar