Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Back Технологія Новини технологій Наука Грунт Марса є гігантським атмосферним фільтром

Грунт Марса є гігантським атмосферним фільтром

Завдяки низькому тиску в атмосфері Червоної планети і особливому механічним складом марсіанських грунтів , вони перетворилися на гігантську повітряну помпу і фільтр , з'ясували фізики з Німеччини . Близько 4 мільярдів років тому Марс був теплою і вологою планетою , а тиск повітря у його поверхні було порівнянно з атмосферним тиском на Землі. З часом він втратив велику частину атмосфери і перетворився на холодну і суху пустелю.

Зараз тиск атмосфери на Марсі в 100 разів менше аналогічного значення для Землі.

Кароліна де Бойлі з університету Дуйсбурга і її колеги вивчали розміри частинок в грунті червоної планети , їх форму і хімічний склад.

Автори статті звернули свою увагу на те , що типові розміри пір в грунті Марса приблизно відповідають тому відстані, яку молекули газу можуть пролетіти по прямій лінії, не зіткнувшись з іншими частками .

Ця деталь важлива в контексті того , що при низькому тиску газу такі пори перетворюються на своєрідні помпи , " засмоктуючі " молекули газів завдяки різниці в температурі біля поверхні Марса і в глибинах грунту.

Фізики змоделювали марсіанський експерт на Землі , скидаючи контейнер з " марсіанської " грунтом з вежі і спостерігаючи за його вмістом за допомогою камер , що дозволяло їм імітувати умови на червоній планеті протягом 9 секунд.

У результаті їм вдалося побудувати модель верхніх шарів грунту Марса , оцінити обсяг засмоктуваного повітря і зрозуміти , на яку глибину він проникає і куди зникає.

Виявилося , що повітря Марса буде засмоктуватися його грунтом в темних ділянках місцевості і проникати на глибину в п'ять- шість сантиметрів. Велика частина таких молекул буде повертатися назад в атмосферу в освітлених і розігрітих областях грунту , однак частина з них буде залишатися під Землею.

За словами вчених , цей процес робить Марс унікальною планетою , чия грунт є гігантським атмосферним фільтром і помпою .

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar