Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Back Технологія Новини технологій Наука На Землі почалася магнітна буря

На Землі почалася магнітна буря

Магнітна буря , спровокована що стався в понеділок викидом плазми на Сонці , почалася на Землі. Як очікується , це буде буря помірної сили , яка триватиме до ранку , повідомив РІА Новини керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму , іоносфери і розповсюдження радіохвиль ( ІЗМІРАН ) Сергій Гайдаш.

" Як і очікувалося , прийшов цей фронт ( згусток сонячної плазми) , він уже зробив свою справу - стався так званий раптовий магнітний імпульс. Він був зафіксований майже на всіх магнітних обсерваторіях - російських , американських , фінських , норвезьких " , - сказав учений.

За його словами , індекс геомагнітних збурень Kp досяг значення 5 - мінімального рівня , який вважається бурею.

"Завжди після удару спостерігається затишшя , а потім приходить основна маса . Але вже можна стверджувати , що магнітна буря вже є. Вона буде помірної сили , а чи буде вона великою або дуже великою , поки неясно. Вже до ранку може все закінчиться" , - сказав Гайдаш.

Нова магнітна буря - друга за тиждень - пов'язана з спалахом класу M9 , яка сталася на Сонці вранці 23 січня, приблизно о 05.59 , в активній області 1402 .

Спалахи на Сонці залежно від потужності рентгенівського випромінювання поділяються на п'ять класів: A , B , C , M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів.

Цей спалах супроводжувалася корональні викидом маси - викидом мільярдів тонн сонячної плазми. Цей плазмовий згусток летить зі швидкістю 700-1000 кілометрів в секунду.

Потік заряджених частинок вдаряє в магнітосферу Землі , викликаючи геомагнітні збурення - магнітні бурі і полярні сяйва.

Гайдаш зазначив , що з учорашнього дня спостерігається потужне протонне подія - різке зростання потоку сонячних протонів , що приходять до Землі від Сонця.

Потоки протонів з енергією до 10 і до 50 мегаелектронвольт перевищують небезпечні рівні , а самі високоенергійні і найнебезпечніші для радіоелектронної апаратури та космічних апаратів частинки , до 100 МеВ , поки не перевищили критичного порогу , однак не виключено , що і їх потік різко зросте . Крім того , спостерігається зростання потоку електронів.

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar