Tue09262017

Last update04:14:49 PM GMT

Back Світ Світові новини Європа Невдача в боротьбі за Україну стала б ударом по престижу Путіна

Невдача в боротьбі за Україну стала б ударом по престижу Путіна

Росія зберегла вплив над Україною всупереч бажанням більшої частини українського населення. Київ важливий для Москви в цілях збереження імперії , вважають німецькі газети.
У коментарі " Головний біль " , опублікованому в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung 3 грудня оглядач Райнхард Фезер ( Reinhard Veser ) , зокрема , пише:

"Радість Кремля у зв'язку з тим , що українське керівництво відвернулося від ЄС , ще може перетворитися на головний біль. Перед подіями минулого уїк- енду офіційна Москва висловлювала впевненість у тому , що протести в Києві скоро зійдуть нанівець у зв'язку з холодами - і тоді в повній тиші можна буде поговорити з українським президентом. Але сталося інакше . І Янукович знову робить дружні знаки Брюсселю . <...>

На " помаранчеву революцію " кінця 2004 року російське керівництво відреагувало панічним страхом перед подібним повстанням в Росії , хоча тоді для цього там не було ні найменших передумов . Популярність Путіна в той час ще росла , а демократична опозиція в Росії не була ядром суспільства і рідко виводила на вулиці більше , ніж кілька сотень людей. З тих пір Росія сама пережила хвилю масових протестів , жителі великих міст значною мірою відвернулися від Путіна. У київських демонстраціях вони не бачать антиросійських акцій , як це хочуть піднести російські державні ЗМІ , а навпаки - справедливу боротьбу за ті рішення , які вони б і самі охоче прийняли. Безпосередньої загрози на внутрішньополітичному фронті для Путіна зараз не існує. Однак якби дії України не привели до очікуваного зовнішньополітичному тріумфу над висміяним Москвою наостанок Євросоюзом , це було б важким ударом для її престижу , який завдяки Сноуденом , Сирії та Ірану знайшов новий блиск.

Заворушення в Україні показують , що ЄС навіть у стані кризи для багатьох жителів Східної Європи виглядає привабливіше , ніж амбалістая Росія . І навіть Путін знає (і час від часу відкрито про це говорить ) , що Росії мають важкі часи , в які його нинішня влада швидко може виявитися примарною. Може бути , тому він шукав рішучих розбіжностей з ЄС. А ЄС потрібно дотримуватися позиції останніх днів: бути жорстким по відношенню до Москви і готовим до діалогу з Києвом ".

Тему продовжує оглядач газети Die Welt Міхаель Штюрмер ( Michael St?rmer ) в опублікованому 3 грудня коментарі " Могутність Росії" :

" < ...> Як у багатьох народів сходу , у росіян аж ніяк не коротка пам'ять . Біль через втраченої імперії у Москви з роками не стала менше. З нею пов'язане питання , куди занесе Росію надалі : чи буде вона як і раніше дотримуватися євразійської доктрини? Або коли-небудь зблизиться з Європою? Збігнєв Бжезінський , у минулому радник президента США Джиммі Картера з національної безпеки , а нині найстаріший американський аналітик російської політики , у цьому зв'язку зауважив , що без України Росія являє собою окремий національний держава , але разом з Україна - імперію. Ця імперія буде неформальною, яка утримується не танками , а географічним положенням , нафтою і добродію Москви , і меншою мірою її залізним кулаком .

Останній тому приклад - Україна , яка зірвала готову до підписання угоду про асоціацію не тому , що цього хотіла ; а бо мала - до несамовитого обуренню тих , хто пам'ятає про "помаранчеву революцію " і разом з тим відкритий по відношенню до Заходу. У литовській столиці Вільнюсі все було готове , як до святкувань з нагоди заручин , але потім наречена попросила її вибачити . І ось, через ніч , карта Східної Європи виглядає ще більш російської , ніж будь-коли , починаючи з 1989 року. <...>

<...> Кремль розглядає Україну - в усякому разі Київ з його церквами і монастирями , з його стратегічним положенням на високому березі Дніпра , а разом з ним і всю східну частину країни , не тільки як колиска російської культури , але і як стратегічний важливий передній край . Проте , як більшість з 48 мільйонів українців не прагне назад в " Велике князівство Московське" , так і в лавах керівництва не відчувається інтересу знову триматися за широку спідницю матінки Росії < ...> " .

Цікава стаття? Поділися з іншими:

You have no rights to post comments

Музика

JA Teline IV

Здоров'я

JA Teline IV

Освіта

JA Teline IV

Стиль і мода

JA Teline IV

Розваги

Avatar